Ekogroszek workowany

ekogroszek-pieklorz-piekary-iskierka-zolta

Ekogroszek workowany czy luzem? Jaki kupić?

Postawione na wstępie pytanie może budzić zdziwienie. Niska świadomość klientów na temat właściwości ekogroszku spowodowana jest brakiem informacji na ten temat.

Węgiel jako produkt natury zawiera w sobie gazy zgromadzone w procesie jego powstawania. Luzem składowany ekogroszek w okresie letnim na słońcu wietrzeje. Pod wpływem słońca i podwyższonej temperatury uwalniają się zgromadzone gazy w węglu. Zwietrzenie ekogroszku powoduje utratę około 25 % jego wartości opałowej. Zjawisku wietrzenia ekogroszku można zapobiec przez jego workowanie. Świeżo wydobyty węgiel posiada wilgotność naturalną rzędu kilku procent. Zaworkowanie ekogroszku w foliowe worki zapobiega jego zwietrzeniu i utracie kaloryczności.

Węgiel ekogroszek workowany jest łatwo transportować i składować. Ekogroszek pakowany w worki pozwala utrzymać czystość na posesji i w domu. Luzem składowany ekogroszek pod „chmurką” latem wietrzeje natomiast jesienią i zimą pod wpływem opadów atmosferycznych nasiąka wodą. Zbyt duża wilgotność opału powoduje następne straty. W procesie spalania mokrego ekogroszku ciepło spalania tracone jest na wysuszenie opału co ma wpływ na niższą sprawność kotła. Dodatkowo mokry ekogroszek powoduje korozję kotła skracając jego żywotność.

Jaki ekogroszek kupić, workowany czy luzem? Odpowiedź jest oczywista.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ekogroszek, kocioł na ekogroszek, kotły co, kotły na ekogroszek, ogrzewanie, piec na ekogroszek, piece co, piece na ekogroszek, Uncategorized, węgiel ekogroszek i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s