Pellet

pellets-lava

Polmark Wrocław – autoryzowany dystrybutor certyfikowanego pelletu drzewnego – u nas kupisz najlepszy pellet we Wrocławiu.

W ciągłej sprzedaży posiadamy pellet Lava i Olimp firmy Stelmet S.A. oraz pellet Gold produkcji Pellet Energy.  Sprawdź parametry i ceny pelletu, zapraszamy, tworzymy ciepłe klimaty.

Co to jest pellet?

Pellet to granulki w postaci walca o średnicy 6 lub 8 mm produkowane z biomasy. Do produkcji peletu używa się trocin drzewnych, łuski słonecznika, słomy itp. Produkcja pelletu polega na sprasowaniu biomasy w małe granulki bez użycia klejów i dodatków chemicznych. Do ogrzewania domów w kotłach małej mocy używa się pelletu produkowanego z trocin drzewnych wg. wymogów normy EN 14961-2. Pellet produkowany z trocin drzewnych powinien posiadać wartość opałową ok. 19 000 kJ/kg. Pellet produkowany z pozostałej biomasy o niskiej wartości opałowej używany jest w energetyce.

Zalety pelletu:

To ekonomia i ekologia. Pellet to odnawialne źródło energii. Emisja dwutlenku węgla podczas spalania pelletu jest równa ilości dwutlenku węgla pochłoniętego przez drzewo podczas jego wzrostu. Zaletą jest niewielka ilość popiołu (po spaleniu 1 tony pelletu pozostaje ok. 5 kg popiołu), który może zostać użyty jako nawóz, czysta kotłownia i zapach spalanego drewna w domu. Te zalety i świadomość proekologiczna powodują gwałtowny
wzrost popytu na pellet w Polsce.
worki-lava worki-olimp pellet_energy_gold

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s